Print Friendly

Arvutite tehniline hooldus

"Kellelgi ei saa tekkida vajadus omada arvutit enda kodus".
Ken Olson – korporatsiooni Digital Equipment Corp. asutaja ja president, 1977.a.

Selleks, et Teie arvuti töötaks häireteta, on vajalik perioodiline tehnilise hoolduse läbiviimine. Tehnilisse hooldusesse võib arvata nii mehhaanilisi operatsioone arvutikomponentide puhastamisel mustusest ja tolmust (mehhaaniline hooldus), kui ka operatsioone, mis on seotud operatsioonisüsteemi kaitse ning perioodilise puhastamisega mittekasutatavatest programmides, samuti registri vigade parandamise ning kõvaketastel oleva informatsiooni korrastamisega jne. (tarkvara puhastus). Kõik see aitab Teie arvutil töötada täie võimsusega ning rõõmustada Teid töötulemustega.

Mehhaanilist puhastust tehnilisel hooldusel tuleb teha koduarvutitele vähemalt kaks korda aastas ning kontoris kasutatavatele arvutitele – vähemalt neli korda aastat. Selleks võetakse arvuti lahti osadeks ning selle komponendid puhutakse läbi suruõhuga. Vajadusel kasutatakse koos suruõhuga pehmet pintslit. Seejuures kontrollitakse toiteploki-, protsessori-, videokaardi- ja süsteemijahutite seisukorda. Kui nende tööprotsessis esineb kõrvalisi sahinaid, vahetatakse nad reeglina* uute vastu. Siinjuures on asjakohane juhtida tähelepanu sellele faktile, et arvutikomponentide üle viiekümne protsendi riketest on tingitud jahutusseadmete vigasest funktsioneerimisest ja voolu kõikumisest elektrivõrgus.

Tarkvara puhastust tehnilisel hooldusel tuleb teha arvuti käivituse kiirendamiseks, selle kiiretoimelisuse säilitamiseks ning töös esinevate vigade ja häirete vältimiseks. Väga tihti esineb olukordi, kui teatud aja pärast uue arvuti soetamist või operatsioonisüsteemi ümberinstalleerimist hakkab arvuti kaua käivituma ning programmid töötavad aeglasemalt. See on tihti tingitud kasutaja tegevusest, kes unustab kustutada tema poolt mittekasutatavaid programme, mis aga hõlmavad teatud osa arvuti ressurssidest. Kuid on olemas programmid, mis isegi deinstalleerimisel "unustavad" kustutada nende endi poolt loodud mõningaid faile, kaustu ja registrivõtmeid. Sellisel juhul tuleb spetsiaalsete utiliitide abil puhastada ära need jäljed, sest vastasel võib programmi kustutamise tulemus osutuda nulliliseks. Kõvaketastel oleva informatsiooni korrastamine, mida nimetatakse defragmenteerimiseks, on mõeldud failide lugemise kiirendamiseks kõvakettalt, mis otseselt mõjutab kiirust ja komfortsust arvutiga töötamisel. Samuti tasub mainida, et arvuti pikaajalise kasutamise tulemusena risustatakse arvuti erinevate SPAM-programmidega, ja nimelt ilmnevad välja erinevad hüpikaknad, tüütu reklaam, häälestused nuppude näol brauseris, salaprogrammid, numbrivalijad, kahjuprogrammid (Malware), brauseri "näppajad" (Browser hijackers), salakomponendid jne. Selle põhjuseks võib-olla nii kasutaja tähelepanetus, kui ka arvuti ebapiisav kaitse. Puhastusoperatsioone (tehnilist hooldust) tuleb teha sõltuvalt arvutiga töötamise intensiivsusest ehk perioodilisusega ühest korrast kuus kuni ühe korrani poole aasta jooksul.
Allpool saate valida Teile sobivaima paketi Teie arvuti hoolduseks

Hooldus.

Standardpakett 24 Eur.-

  • Tarkvara puhastus
  • Arvuti optimeerimine
  • Registrite ja protsesside korrastamine
  • KГµikide viimaste uuenduste installeerimine
  Täispakett 38 Eur.-

  • Tarkvara puhastus
  • Arvuti optimeerimine
  • Registrite ja protsesside korrastamine
  • KГµikide viimaste uuenduste installeerimine
  • Viiruste ja nuhkvara tГµrje SГјsteemi turvalisuse seadistamine
  • Arvuti puhastamineВ tolmust

Mistahes üksikteenuse valimiseks pöörduge jakku Teenused